Dag 03- Foto på dig och din bästa vän

Tusen tack för de fina kommentarerna om reklamfilmen i det förra blogginlägget 😀

Dagens tema blir ”Foto på dig och din bästa vän”.

Det här temat var inte svårt att behandla. Elisa är en speciell vän som har stått ut med mig och mina galenskaper så långt bak jag bara kan minnas. En person som jag faktiskt känner är mer en syster till mig än en vän. Vi har alltid så fruktansvärt roligt tillsammans, är båda en smula udda och unika 😉 , förstår varandra, har samma intressen och smak i musik. Hon hänger ibland med och hjälper och stöttar på mina galna tåg- och bussfärder till tävlingar och du stöttar mig alltid när det går bra som dåligt.

Elisa, just nu är du borta och pluggar till att bli världens framtida skådis 😉  och jag saknar dig jättemycket!

Nu är det så att jag hatar att bli fotograferad, och därför hittade jag bara en dålig bild på hela datorn med mig och Elisa.

På semester i Kroatien med Elisa. Juni 2010

Sen måste jag också slänga in en bild på mig med världens bästa systrar Bea och Maggan

Kanske inte mest smickrande bilden på någon av oss men definitivt i den bästa miljön 😀

På Foo Fighters konsert i Wembley Stadium. London 2008

1 svar på “Dag 03- Foto på dig och din bästa vän”

  1. Åh han är så himla fin lilla Magic på reklamen…. när jag såg den sa jag direkt till sambon att det där är minsann Magic 🙂
    Förstår att du är superstolt över det lilla svansbarnet 🙂

    Kram kram

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *